Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają wcześniej w Turnieju

Finały NCAA

Duke - Michigan 71 : 51 Sezon: 1991 - 1992

Minneapolis, Minnesota

Duke wzięło udział w Final 4 po raz szósty w ostatnich siedmiu latach. Pierwsza połowa meczu finałowego była bardzo wyrównana a do przerwy prowadził zespól Chrisa Webbera jednym punktem. Druga połowa to już jednak popis podopiecznych Mike'a Krzyzewskiego, którzy pozwolili Michigan na zdobycie tylko 10 punktów. Na początku drugiej odsłony Christian Laettner zdobył dwa punkty po layupie, po czym za trzy trafił Bobby Hurley. Niewysokie prowadzenie utrzymało się do 13 minuty drugiej połowy. Wtedy to po timeoucie wziętym przez Duke Laettner zdobywając dwa punkty dał sygnał do "runu" Blue Devils i gracze Michigan w następnych minutach zostali wprost zmiażdżeni Po dwóch minutach Duke prowadziło już 58-47 i sprawa mistrzowskiego tytułu była w zasadzie przesądzona. Na Most Outstanding Player został wybrany Bobby Hurley, który zagrał dobrze nie tylko w finale ale także w meczu półfinałowym. Duke zostało natomiast pierwszym zespołem od 1973 roku, który zdobył dwa tytuły z rzędu

W półfinałach Duke zwyciężyło Indianę 81-78 a Michigan zespół Cinicinnati 76-72