Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają wcześniej w Turnieju

Finały NCAA

UCLA - Arkansas 89 : 78 Sezon: 1994 - 1995

Seattle, Washington

W meczu finałowym doszło do ciekawej konfrontacji zespołu Arkansas, który chciał zdobyć tytuł po raz drugi z rzędu, i UCLA który to zespół awansował do Final 4 po raz 15 z szansą na zdobycie tytułu po raz 11. Ostatecznie to UCLA zdobyło swoją jedenastą koronę w meczu rozegranym w hali Kingdome przed ponad 38 tysiącami widzów. UCLA na 10 sekund przed końcem pierwszych 20 minut objęło prowadzenie, którego nie oddało już do końca meczu. Najlepszym strzelcem Arkansas był Clint McDaniel, który jednak wszystkie swoje 16 punktów zdobył w pierwszej połowie meczu. W barwach UCLA występowali gracze znani z ligi polskiej: Ed i Charles O'Bannon oraz Zidek, który w lipcu 2002 roku trafił do Prokomu Trefla Sopot. Ed O'Bannon w finale zdobył 30 punktów (Most Outstanding Player), będąc wspieranym przez Toby Baileya. UCLA wygrało, choć już w pierwszych minutach kontuzji doznał ich czołowy zawodnik, Tyus Edney.

W półfinałach UCLA pokonało Oklahomę 74-61 a Arkansas zwyciężyło ekipę North Carolina 75-68.