Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju

Finały NCAA

Maryland - Indiana 64 : 52 Sezon: 2001 - 2002

Spotkanie rozpoczęło się od twardej walki podkoszowej i punktów Wilcoxa, Baxtera i Jeffriesa ale także od bardzo nerwowej gry charakterystycznej dla pierwszych 20 minut. Indiana kilka razy spudłowała a Maryland popełnili 4 z rzędu straty. Po początkowej fazie gry pod koszem ciężar gry przeniósł się na chwile na obwód i oglądaliśmy koncert rzutów z dystansu: Fife i Hornsby trafili za trzy punkty a ze strony Terrapins odpowiedział Dixon rzutem za trzy i za dwa. Po kilku minutach zaczęła się zarysowywać przewaga Maryland ( po 5,5 minutach prowadzili 11-8) do tego Jeffries popełnił drugie przewinienie i powędrował na ławkę rezerwowych. Maryland w następnych fragmentach zanotowali run 8-0 ( w ciągu 4 minut) i zwiększyli prowadzenie do 17-8. W dalszej części meczu przewaga utrzymywała się ciągle na jednakowym poziomie głównie za sprawą Coverdale'a i katastrofalnej gry Maryland w ataku którzy popełnili 10 strat. W ostatniej minucie Indiana zmniejszyła przewagę do 6 punktów i właśnie taka przewagą Maryland zakończyła się pierwsza połowa. Połowa która poziomem gry zawiodła - Indiana trafiła tylko 8 rzutów na 27 oddanych, Maryland popełniało wiele strat w ataku, Dixon choć ani razu się nie pomylił w rzutach z gry nie był wykorzystywany w końcówce przez partnerów a Jeffries rozgrywał znów słabe spotkanie. Drużyna Maryland prowadziła jednak mimo słabej gry w ataku bo wszystkie niedostatki w ofensywie rekompensowała doskonałą obroną.
Pierwsze minuty drugiej połowy do złudzenia przypominały pierwszą połowę - Maryland grało nieporadnie w ataku a Indiana rozbijała się o ścianę w obronie Terrapins. Po kilku minutach drugiej części gry nastąpił jednak okres dobrej gry Hoosiers- za trzy trafili Fife i Hornsby a Wilcox popełnił 3 przewinienie. Za każdym razem gdy Indiana zbliżyła się na dystans 3 punktów to szybko odpowiadali albo Nicholas albo Baxter. Co się odwlecze ... Po dobitce Newtona doszło do pierwszego remisu a po kilku następnych minutach Indiana objęła prowadzenie. Nie na długo jednak bo z letargu przebudził aię Juan Dixon który zdobył pierwsze swoje punkty od 20 minut. Dzięki świetnej grze Baxtera w strefie podkoszowej Maryland odzyskało kontrolę nad meczem. Zawodnicy Hoosiers pudłowali w następnych akcjach w rzutach za trzy a Terrapins mozolnie powiększali przewagę skutecznie egzekwując rzuty wolne. Na 2:43 ich prowadzenie wynosiło 9 punktów i po kilku następnych niecelnych rzutach Indiany było wiadomo ze mistrzostwo zdobędzie drużyna Maryland. W ostatniej minucie zaczęło się już świętowanie tytułu a po raz pierwszy na twarzy wiecznie skupionego Dixona pojawił się uśmiech. Po końcowe syrenie zapanował już prawdziwa euforia.
Najlepszym strzelcem w tym meczu był Juan Dixom, który zdobył 18 punktów, zebrał 5 piłek i zaliczył 3 asysty. Zawiódł Jeffries zastanawiający się nad przystąpieniem do draftu. Kto wie czy nie podzieli losu kilku dobrych graczy NCAA z zeszłego roku którzy przystąpili do draftu ale musieli powrócić do collegu bo nie było chętnych na ich usługi. W sobotę wyręczył go dobra grą Newton, tym razem zawodnik rozgrywający życiowy mecz w sobotnim półfinale był mało widoczny.

Strzelcy:

Maryland: Dixon 18, Baxter 15, Wilcox 10, Nichlas 7, Blake 6, Muton 4, Randle 2, Holden 2

Indiana: Hornsby 14, Fife 11, Coverdale i Jeffries po 8, Newton 6, Perry 3, Moye 2, Oddle 0, Leach 0