Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju

:: Artytuł: Czy Afflalo skorzysta z trzeciej szansy na tytu??
2007-04-02 19:59 - Bu?a

Arron Afflalo chce zostać, chce mieć kolejną szanse, nie chce żeby sobotni mecz z Gators był jego ostatnim meczem w NCAA. I z pewnością nie chce płakać znów w przyszłym roku.

Oczy zalane łzami, serce niczym tonący okręt i Afflalo staracjący się wplątać między swoje słowa ogromne pokłady rozczarowania porażką UCLA w Final Four z drużyną Gators.

Afflalo miał powód, żeby być rozczarowanym. Grał tylko 5 minut w pierwszej połowie, ze względu na 3 szybkie faule, które złapał. Poza tym nietrafił 2 rzutów w pierwszej połowie, przy okazji tylko oddając te 2 rzuty. Nie miał na swoim koncie żadnych punktów do czasu kiedy trafił rzut za 3 punkty, na niewiele ponad 6 minut do końca meczu. UCLA przegrywali wtedy 13-ma punktami. Afflalo, najlepszy gracz Pac-10 i oraz członek pierwszej piątki NCAA po sezonie zasadniczym., skończył mecz z bardzo niemiarodajnym dorobkiem 17-stu punktów (5 na 14 z gry) w zaledwie 22 minuty. UCLA przegrała z Gators 76-66, Afflalo był bezradny.

Najwyraźniej problemy z faulami wybijają troche z rytmu. Najgorsza rzecz to nie być na parkiecie i nie mieć możliwości pomocy kolegom. Oni zasłużyli sobie na ten finał, ale przegrana drugi raz z rzędu i drugi rok z rzędu i to znów w Final Four naprawde boli" - powiedział Afflalo, który w zeszłym sezonie zdobył 10 punktów przy słabej sluteczności 3 na 10 z gry w przegranym finałowym meczu z Gators.

"Obecnie czuje, że che mieć jeszcze jedną szanse w walce z nimi" - mówi Afflalo.

Trener UCLA Ben Howland powiedział, że z pewnością nieobecność Afflalo przez tak długi czas meczu była dla nich dużym osłabieniem.

"Ciężko się grało tam bez nadzego lidera' - powiedział drugoroczniak Josh Shipp. "To był dla niego ciężki mecz, ale na szczęściew drugiej połowie był w stanie nam pomóc".

Teraz przychodzi czas na zweryfikowanie rzeczywistości dla Afflalo. Czy rzeczywiście chce zostać na swój ostatni sezon na uczelni i mieć jeszcze jedną szanse na wygranie mistrzostwa?

Jeżeli ktoś słucha co mówi Afflalo to widać , że jest szansa. Arron nie jest pewny co do wysokiego picku w pierwszej rundzie draftu NBA, więc nic jeszcze nie jest jasne. Afflalo zadeklarował się na draft w zeszłym roku, ale zrezygnował. Jeżeli w tym sezonie znów zgłosi się do draftu to nie bedzie mógł wrócić na uczelnie.

Jeżeli Afflalo zdecyduje sie zostać to UCLA będą z pewnością jednymi z faworytów do wygrania mistrzostwa w 2008 roku jak nie głównymi faworytami. Mieliby doświadczonego seniora a do tego przychodzi jeden z lepszych graczy ze szkoły średniej, center Kevin Love.

W takim wypadku Love stałby się główną postacią pod koszem UCLA, na obwodzie zostaliby Afflalo , Collison i Shipp , a młodego centra pod koszem wspomagałby Luc Richard Mbah a Moute. Do tego ‘niedźwiadki' miałyby głęboką ławke z Aboyom, Matom, Westbrookiem i Ryanem Wrightem na czele. W takim zestawieniu UCLA mieliby najszerszy skład w kraju.

"Moim głównym założeniem kiedy tu przychodziłem było zdobycie mistrzowstwa" - mówi Afflalo. "Nie jestem usatysfakcjonowany samym dojsciem do Final Four. Muszę skompletować zwycięstwo".

Afflalo miał szanse, żeby zmniejszyć przewage Gators na ok. 4 minuty przed końcem jednak nie trafiał z czystych pozycji. Cały czas jednak dzielił się piłką, żeby przejąć kontrole pod koniec meczu, ale okazało się że jest już za późno.

"Miałem świetne doświadczenie, cieszyłem się tym, jednak obecnie myśleć , żeby wrócić na sale i trenować znów."

Ciężko w tym momencie coś wyrokować i wydawać ostateczne opinie co zrobi gracz, tym bardziej po niedawnej przegranej, ale Afflalo nie jest pewniakiem do gry w NBA. Powrót na uczelnie i zdobycie mistrzostwa, co jest bardzo prawdopodobne, byłby dla niego w perspektywie draftu zdecydowaną wartością.

Jeżeli ktoś widział Afflalo na tyłach Georgia Dome i jego przekrwione od łez oczy, jego nisko spuszczoną głowę to by wiedział jak bardzo chciał pokonać w sobote Floryde i znaleźć się w finale drugi rok z rzędu. Obecnie chce znaleźć się w tym samym miejscu za rok, jednak nie wiadomo czy na tyle, żeby zostać na kolejny rok w barwach UCLA.