Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju

:: 25 punktów Czy?a nie wystarczy?o
2011-02-27 13:16 - Kosi

Zawodnicy Boise State zrewanżowali się za porażkę z 15 stycznia i pokonali Nevada na ich własnej hali 72:66. Tym samym umocnili się na drugim miejscu w konferencji WAC, Wolf Pack zaś spadli na 6 pozycję.

Obie drużyny zaczęły dość nerwowo nie trafiając nawet z najprostszych pozycji, a pierwsze punkty, z linii rzutów wolnych wpadły dopiero po niespełna 3 minutach gry. Później było tylko niewiele lepiej, ale z minuty na minutę gra obu zespołów nabierała tempa.

Olek Czyż, który na boisko wyszedł z ławki zdobył dwa punkty, a następnie wsadem dołożył kolejne. Natomiast rzucający obrońca Malik Story przejął na chwilę rolę rozgrywającego i rozdając 3 asysty oraz dokładając dwa oczka zapewnił Nevada prowadzenie. Niestety Broncos z każdą minutą coraz bardziej się rozkręcali i dzięki 7 punktom Roberta Arnolda nie pozwolili rywalom wypracować większego prowadzenia. W Wolf Pack świetnie spisywał się Polak, który grając agresywnie i skutecznie do przerwy uzbierał 14 oczek, a jego zespół prowadził 23:22.

W drugiej odsłonie zaczęła się rysować niewielka przewaga Boise State i na dobre rozegrał się najlepszy ich zawodnik - La'Shard Anderson. Podawał, wymuszał faule, punktował i po kilku minutach wyprowadził swój zespół na 10 punktowe prowadzenie. Z drugiej strony wciąż bardzo dobrze spisywał się Czyż dokładając kolejne trafienia z dystansu i spod kosza.

Ostatecznie dobra gra w końcówce spotkania dwójki Anderson oraz Daequon Montreal nie pozwoliła zawodnikom Nevada odrobić strat. Nawet kolejny zryw w ostatniej minucie na niewiele się zdał i podopieczni trener Cartera przegrali drugi mecz z rzędu.

La'Shard Anderson w całym meczu uzbierał 23 punkty, 5 asyst oraz 3 przechwyty, a jego kolega Daequon Montreal dołożył 16 oczek i 4 zbiórki. W zespole Wolf Pack najlepiej wypadł Olek Czyż, który do 25 punktów (7/8 za dwa, 2/2 za trzy, 5/10 z linii) dodał 11 zbiórek. Deonte Burton wprawdzie zanotował 14 punktów, 4 asysty i 3 przechwyty, jednak w końcówce w pojedynkę próbował wygrać mecz i skończyło się to prostymi błędami.

Nevada w kolejnym meczu 3 marca zmierzy się z ostatnim w tabeli zespołem Louisiana Tech.