Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2
 
 
 

POSZUKUJEMY CHĘTNYCH DO REDAGOWANIA SERWISU - PRZYŁACZ SIE DO NAS

Czy Duke obroni mistrzostwo NCAA?
tak, są bardzo mocni
nie, przegrają w finale
nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju 
 :: Atlantic Sun Tournament
2011-03-06 13:32 - Kosi    


Wystartował marzec, a wraz z nim turnieje konferencji zapewniające zwycięzcom miejsce w najważniejszej imprezie roku. Z tej okazji przygotowaliśmy podsumowania każdego turnieju, które będzie ukazywało się zaraz po rozstrzygnięciu kolejnego uczestnika.W turnieju Atlantic Sun wzięło udział osiem najwyżej rozstawionych drużyn (w konferencji jest 11 zespołów), z których została zbudowana klasyczna drabinka. #1 ekipa zmierzyła się z #8, #2 z #7 itd. 2 i 3 marca zostały rozegrane ćwierćfinały, 4 - półfinały, a 5 wielki finał.

Pierwszego dnia obyło się bez niespodzianek i najwyżej rozstawiona drużyna Belmont pewnie pokonała Kennesaw State 72:57. Dla zwycięzców 14pkt, 6zb i 3as zdobył Ian Clark, ale należy odnotować, że punktowała cała 11, która pojawiła się na boisku. W Owls 20pkt, 7zb i 3as miał Markeith Cummings. W drugim meczu East Tennessee State z wielkimi problemami wygrało z Campbell 54:53, a najwięcej oczek uzbierał Mike Smith notując 24pkt, 6zb, 4prz i 3as znacznie przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu. Dla Fighting Camels Eric Griffin zdobył 16pkt, 8zb i 2bl.

W kolejnych parach ćwierćfinałowych wygrywały już zespoły niżej notowane, a małą niespodzianką było zwycięstwo #6 drużyny North Florida nad #3 Jacksonville 68:64. Ospreys wygraną zawdzięczają bardzo dobrej grze dwójki Jerron Granberry - 23pkt i 4zb oraz Andres Diaz - 19pkt, 7zb i 2bl. W Dolphins zaś wyróżnił się tylko Ayron Hardy notując 12pkt, 10zb i 2bl. W drugim spotkaniu Mercer pokonało Lipscomb 73:63, a 27pkt, 6zb i 2bl uzbierał Brian Mills.

W półfinałach ponownie Belmont dość pewnie wygrało z Mercer 80:72, ale tym razem najlepiej zaprezentował się Jordan Campbell notując 17pkt i 6zb. W Bears kolejny dobry mecz rozegrał Brian Mills zdobywając 21pkt, 10zb i 3prz. Drugi pojedynek zakończył się kolejnym niespodziewanym zwycięstwem drużyny North Florida, która pokonała East Tennessee State 59:55. Czterech graczy Ospreys zdobyło 10 i więcej punktów, a najlepiej wypadł David Jeune notując 13pkt, 11zb i 2bl. W zespole Buccaneers Mike Smith miał 20pkt i 6zb.

W finale więc spotkała się rozstawiona z numerem #1 ekipa Belmont oraz #6 North Florida i tym razem niżej notowany zespół nie sprawił kolejnej niespodzianki. Bruins wysoko wygrali 87:46 nie pozostawiając żadnych złudzeń kto zasługuję na udział w MM. Dla zwycięzców Mick Hedgepeth zdobył 23pkt i 9zb, a Scott Saunders dodał 15pkt i 3zb. W Ospreys 10pkt i 3as miał Brad Haugabrook.

Zespół Belmont został więc pierwszym, który zapewnił sobie miejsce w NCAA Tournament. Jak do tej pory w sezonie zaliczyli 30 zwycięstw przy 4 porażkach, w Atlantic Sun ulegając tylko raz. Dla Bruins było to 4 mistrzostwo konferencji w przeciągu 6 lat i zarazem historyczne, bo nikomu wcześnie nie udało się wygrać w turnieju A-Sun taką różnicą punktów.

Siłą drużyny jest głębia składu i aż 11 zawodników na boisku średnio spędza powyżej 10 minut. Jednocześnie brakuję wyraźnego lidera i dlatego tak trudno ich powstrzymać. Nigdy nie wiadomo, który z graczy zdobędzie najwięcej punktów, a najlepiej o tym świadczy choćby opisywany turniej. Warto zapamiętać ten zespół, bo stać ich na sprawienie nie jednej niespodzianki, a potwierdzają to ich nieznaczne porażki z Vanderbilt czy Tennessee.

<--- Wróć


Komentarze | Dodaj komentarz

 
NBA

Tournament 2010

 • 13 marca
  Selection Sunday

 • 15-16 marca
  First Four

 • 17-18 marca
  druga runda

 • 19-20 marca
  trzecia runda

 • 24-25 marca
  Sweet 16

 • 26-27 marca
  Elite Eight

 • 2 kwietnia
  Final Four

 • 4 kwietnia
  Finał NCAA • Najlepszą drużyną Rankingu AP w tym tygodniu jest:


  Ohio State  Wybierz wywiad:  Czytaj artykuł:

 • Nowi uczestnicy NCAA Tournament
 • TOP5 sezonu 2010/11
 • W Final Four obalajš stereotypy
 • Sukces nie zmieni? Haywarda
 • Czas na Final Four

  więcej artykułów
 • hotel Świdnica - gąsienice do minikoparek - granit mauersteine - Wiadomości Wałbrzych - Wikęd Wrocław - ceramika bolesławiec sklep