Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2
 
 
 

POSZUKUJEMY CHĘTNYCH DO REDAGOWANIA SERWISU - PRZYŁACZ SIE DO NAS

Czy Duke obroni mistrzostwo NCAA?
tak, są bardzo mocni
nie, przegrają w finale
nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju 
 :: Big South Tournament
2011-03-06 14:10 - Kosi    


Wystartował marzec, a wraz z nim turnieje konferencji zapewniające zwycięzcom miejsce w najważniejszej imprezie roku. Z tej okazji przygotowaliśmy podsumowania każdego turnieju, które będzie ukazywało się zaraz po rozstrzygnięciu kolejnego uczestnika.W turnieju Big South podobnie jak w A-Sun wzięło udział osiem najwyżej rozstawionych drużyn, z których została zbudowana standardowa drabinka. Turniej rozpoczął się 1 marca kiedy zostały rozegrane ćwierćfinały, dwa dni później odbyły się półfinały, 5 zaś wielki finał.

Już pierwszego dnia nie obyło się bez sensacyjnego rozstrzygnięcia, bo takim można nazwać porażkę #2 ekipy Liberty z #7 High Point 60:66. Dzięki skutecznej grze w drugiej części meczu oraz świetnej postawie Shay'a Shine'a, który zdobył 26pkt, 4zb i 3as to właśnie Panthers cieszyli się z awansu do kolejnej rundy. W zespole Flames 15pkt, 6as i 5zb miał Jesse Sanders.

W kolejnych spotkaniach już jednak wygrywali faworyci i tak najlepsza ekipa sezonu zasadniczego Coast Carolina pokonała Gardner-Webb 83:72. Dla zwycięzców po 23 oczka rzucili Chad Gray i Anthony Raffa, a w zespole Runnin' Bulldogs 18pkt i 7as miał Laron Buggs. North Carolina-Asheville wygrała się z Charleston Southern 72:63, a 29 punktów i 3zb uzbierał Matt Dickey. Dla Buccaneers Jamarco Warren zdobył 20pkt, 4zb i 4as. W ostatnim ćwierćfinale Virginia Military uporała się z Winthrop 78:73. 23pkt, 9zb i 2bl zanotował Stan Okoye, zaś w ekipie Eagles 19pkt, 13zb i 3prz miał Charles Corbin.

W półfinałach obyło się bez niespodzianek i North Carolina-Asheville pewnie wygrała z High Point 62:45, a Coast Carolina z Virginia Military 89:81. W pierwszym pojedynku zwycięstwo Bulldogs zapewnił duet J.P. Primm - 19pkt, 5zb, 5as i 3prz oraz Matt Dickey - 18pkt, 6zb i 6as. Dla Panthers zaś 21pkt i 4zb zdobył Nick Barbour. W drugim półfinale dla przegranych Austin Kenon zanotował 27pkt i 5zb, a Stan Okoye 22pkt i 5zb. W Chanticleers ponownie świetnie wypadli Chad Gray i Anthony Raffa zdobywając po 25 punktów i 9 zbiórek.

Ostatecznie w meczu o mistrzostwo zmierzyła się #3 drużyna North Carolina-Asheville z #1 Coast Carolina. Lepiej spotkanie rozpoczęli gracze Bulldogs, którzy szybko zdołali wypracować sobie kilku punktowe prowadzenie, którego jak się okazało nie oddali aż do końca meczu. Choć rywalom udało się zniwelować straty nawet do dwóch oczek, nie byli w stanie pokonać niżej notowanej ekipy i przegrali 47:60. W UNC-Asheville czterech zawodników rzuciło 10 i więcej punktów, a najlepiej wypadł Chris Stephenson notując 14pkt, 8zb i 3as. Dla Chanticleers 12pkt, 11zb i 3bl zdobył Sam McLaurin.

Tym samym Coastal Carolina została pierwszym wielkim przegranym. Nie tylko mieli bilans 28 wygranych, przy 5 porażkach (16-2 w Big South), ale także zaliczyli 22 zwycięstwa z rzędu, co było najlepszym wynikiem sezonu. Chanticleers podobnie jak rok temu mimo pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym przegrali finał i zamiast w MM zobaczymy ich w walce o tytuł NIT.

Dla North Carolina-Asheville jest to drugi awans w historii do NCAA Tournament (poprzedni w 2003 roku) i prawdopodobnie przyjdzie im się zmierzyć w pierwszej rundzie zwanej First Four o miejsce w czołowej 64. W kolejnym pojedynku zagrają wtedy z jedną z czołowych drużyn i dlatego ich przygoda w MM raczej długo nie potrwa. O sile zespołu stanowi dwójka obrońców Matt Dickey oraz J.P. Primm, którzy średnio w każdym meczu zdobywają po 15pkt, 4zb, 4as i 2prz.

<--- Wróć


Komentarze | Dodaj komentarz

 
NBA

Tournament 2010

 • 13 marca
  Selection Sunday

 • 15-16 marca
  First Four

 • 17-18 marca
  druga runda

 • 19-20 marca
  trzecia runda

 • 24-25 marca
  Sweet 16

 • 26-27 marca
  Elite Eight

 • 2 kwietnia
  Final Four

 • 4 kwietnia
  Finał NCAA • Najlepszą drużyną Rankingu AP w tym tygodniu jest:


  Ohio State  Wybierz wywiad:  Czytaj artykuł:

 • Nowi uczestnicy NCAA Tournament
 • TOP5 sezonu 2010/11
 • W Final Four obalajš stereotypy
 • Sukces nie zmieni? Haywarda
 • Czas na Final Four

  więcej artykułów
 • hotel Świdnica - gąsienice do minikoparek - granit mauersteine - Wiadomości Wałbrzych - Wikęd Wrocław - ceramika bolesławiec sklep