Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju

:: ?rodowe mecze Polek
2005-12-22 14:51 - KoGo

Jedynie Kennesaw State nie zdołał wygrać wczorajszego meczu. Pozostałe drużyny, z polskim zawodniczkami w składzie, wyszły zwycięsko ze swoich pojedynków, a każda z Polek wystąpiła na parkiecie i zdobyła punkty dla swojego zespołu.

West Virginia vs. Kennesaw State 100-60
Dominika Mieszkowska (6 pkt, 2 zb, 2 as, 1 str, 1 bl, 28 min)

Pierwsze minuty spotkania należały do zawodniczek Kennesaw State, które w 7 minucie spotkania prowadziły 19-8. Jednak skuteczne akcje w wykonaniu West Virginia i słabsza gra ze strony Lady Owls sprawiły, że to zespół gospodyń schodził do szatni z 14-punktową przewagą. W całym spotkaniu drużyna WVU wykazała się bardzo wysokim procentem rzutów z gry (59%), zaliczyła 20 asyst (przy 9 Kennesaw) oraz popełniła znacznie mniej strat niż zespół gości.

Dla zespołu Dominiki Mieszkowskiej wczorajszy mecz był ostatnim w tym roku. Lady Owls na parkiet powrócą dopiero 2 stycznia, kiedy to podejmą na wyjeździe East Tennessee State.

Howard vs. Richmond 78-70
Anna Grabias (6 pkt, 7 zb, 1 as, 1 str, 1 bl, 1 prz, 28 min)

Bardzo dobrą skuteczność za 3 pkt prezentowały we wczorajszym meczu zawodniczki Howard University. Pierwsze 15 z 17 punktów Lady Bison zdobyły rzucając właśnie zza linii za 3 pkt. W całym spotkaniu trafiły natomiast 10 „trójek” (45%). Nie powstrzymało to jednak drużyny Ani Grabias od odniesienia czwartego zwycięstwa w tym sezonie i to Lady Spiders wygrały środowy mecz 78-70. Udane spotkanie zaliczyła nasza zawodniczka, która zakończyła mecz z dorobkiem 6 punktów i 7 zbiórek.
Kolejne spotkanie University of Richmond rozegra 28 grudnia, kiedy to będzie gościł u siebie drużynę Wake Forest.

Duquesne University vs. Robert Morrison 63-47
Małgorzata Flaga (3 pkt, 3 zb, 2 as, 1 str, 25 min)

Praktycznie przez całe spotkanie przewaga utrzymywała się po stronie Lady Dukes. Jedyne prowadzenie jakie udało się uzyskać drużynie przyjezdnej była to 1 punktowa przewaga w 10 minucie pierwszej połowy. Do przerwy drużyna Małgorzaty Flagi wygrywała już 29-19, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 63-47. Zawodniczki Robert Morrison rzucały z zaledwie 22 procentową skutecznością rzutów z gry i znacznie przegrały walkę na tablicach. Małgorzata Flaga rozpoczęła mecz w pierwszej piątce i zapisała na swoim koncie 3 punkty i 3 zbiórki.

Obecny bilans Duquesne to 4-5, a następne spotkanie drużyna rozegra 28 grudnia przeciwko Western Kentucky.

UTEP vs. Texas-Permian Basin 103-61
Katarzyna Krężel (26 pkt, 1 zb, 4 as, 3 str, 1 prz, 27 min)
Izabela Piekarska (13 pkt, 8 zb, 1 str, 2 bl, 3 prz, 15 min)

Zawodniczki UTEP odniosły wczoraj wysokie zwycięstwo nad drużyną Texas-Permian Basin ( drużyna ta na co dzień występuje w NAIA), a 103 zdobyte punkty są czwartym najwyższym wynikiem w historii szkoły. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Kasia Krężel, która zdobyła wczoraj 26 pkt (5/7 za 3pkt) – najwięcej odkąd występuje w drużynie UTEP. Druga nasza zawodniczka Iza Piekarska zdobyła 13 punktów i zaliczyła 8 zbiórek.

Zespół powróci do gry 29-30 grudnia, kiedy to rozegra mecze w ramach IBC Battle at the Border. Lady Miners podejmą wtedy Texas Southern (29.12) i Texas State (30.12).

Texas vs. Texas A&M-Corpus Christi 77-65
Daria Mieloszyńska (2 pkt, 3 zb, 1 str, 5 min)

We wczorajszym spotkaniu University of Texas prowadził od pierwszej minuty i przez większość meczu nie pozwolił przeciwnikowi zbliżyć się na mniej niż 9 punktów. Dla Lady Longhorns jest to już trzecia wygrana z rzędu i szósta w tym sezonie, a obecnie drużyna zajmuje 20 miejsce w rankingu AP.

Z przerwy świątecznej zawodniczki wrócą już 26 grudnia, żeby przygotować się do kolejnych meczów sezonu. 30 grudnia UT podejmie #9 Rutgers, a już 3 stycznia rozpocznie mecze w konferencji Big 12.