Warning: include(http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php) [function.include]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'http://www.e-nba.pl/bannery/banner_up.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.2.17-2.4/lib/php') in /vol/www/collegehoops/archiwum/inc/gora.inc on line 2

nie, przegrają w Final Four
nie, przegrają wcześniej w Turnieju

:: Atlantic-10 – druga kolejka
2006-01-07 15:58 - KoGo

Zespoły występujące w Atlantic-10 rozegrały kolejne swoje spotkania. W pojedynku „polskich” drużyn lepszy okazał się Duquesne pokonując w końcówce meczu Massachusetts 46-44. Ostatnie sekundy zadecydowały także o zwycięstwie w spotkaniu pomiędzy Richmond a La Salle, w którym drużyna Polki przegrała 58-59.

Duquesne vs. Massachusetts 46-44

Mecz rozpoczął się od skutecznej akcji Małgorzaty Flagi, która zdobyła pierwsze punkty dla Duquesne. Potem regularnie rzucała drużyna gości, doprowadzając w 11 minucie do wyniku 4-14. Niemoc Lady Duke została jednak przełamana i na przerwę schodziły już tylko z 1-punktową stratą (21-22). Pomimo że w drugiej części spotkania na tablicy wyników często widniał remis, to drużynie Duquesne jedynie dwukrotnie udało się wyjść na prowadzenie. UMass prowadził przez większą część meczu, ale końcówka należała do drużyny Małgorzaty Flagi. Na 21 sekund przed końcem spotkania, przy stanie 43-44 dla UMass, zawodniczka Duquesne, Aiga Bautre, wykonała celny rzut za 3 pkt i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. W ostatniej akcji meczu UMass zanotował stratę i tym samym stracił szansę na zwycięstwo.

Statystyki Polek:
Gulak Patrycja (2 pkt, 2 zb, 3 str, 14 min)
Flaga Małgorzata (2 pkt, 3 str, 21 min)

La Salle vs. Richmond 59-58

Wczoraj pierwszą przegraną w konferencji A-10 poniosła drużyna Richmond. Zabrakło niespełna 4 sekund aby to zespół Ani Grabias cieszył się ze zwycięstwa. Lady Spiders zdołały zniwelować 12 punktową stratę z pierwszej połowy i doprowadzić do korzystnego dla siebie stanu 49-46 na 4 minuty przed końcem meczu. W ostatnich minutach przewaga Richmond sięgnęła nawet 6 pkt. Jednak od tego momentu goście byli jedyną drużyną która punktowała i na niespełna 4 sekundy przed końcową syreną, rzutem za 2 pkt zawodniczka La Salle przesądziła o 1 punktowym zwycięstwie swojej drużyny.